Обмін пасторальним досвідом з рухом Католицька Акція

Цими днями голова Комісії у справах мирян УГКЦ  разом із двома іншими священиками Львівської Архиєпархії беруть участь в обміні пасторальним досвідом  щодо апостоляту мирян у Церкві на прикладі мирянського руху Католицька Акція (КА) у дієцезії (єпархії) Віченза (Vicenza), що в Італії.

Делегацію складають священики із різним досвідом душпастирювання: о. Василь Білаш – голова Комісії, о. Юрій Дрізд – священик із найбільшої парафії м. Львова, Різдва Пресвятої Богородиці та о. Ігор Гарась – адміністратор парафії с. Наварія.

Вже перший день 17 жовтня 2017 року Божого, коли прибула наша делегація до Італії, виявився насиченим щодо зустрічей та спілкування із активними мирянами та священиками італійського руху.

Зокрема у м. Віченза (Vicenza) зустрів нашу делегацію о. Андреа Перуффо і представив діяльність Католицької Акції в їх дієцезії та показав приміщення і роботу дієцезіальних структур. Також за спільним обідом о. Андреа представив інших священиків: о. Лукіано, о. Марео та о. Лоренсо, які відповідають за різні вікові групи Католицької Акції в дієцезії Віченза (Vicenza).

Відтак в м.Нове мали зустріч із Президією КА дієцезії Віченза (Vicenza): дієцезіальним президентом КА, асистентами щодо праці з дітьми, асистентом щодо праці з підлітками і молоддю, а також з асистентом щодо праці з дорослими. Відповідальні асистенти представляли як Католицька Акція (Catholic Action) як рух мирян діє на рівні єпархіальному та деканальному. Відбувалося жваве обговорення складних питань і викликів Церкви, передавання досвіду віри і християнського життя у сучасному суспільстві.

Пригадуємо, що наприкінці квітня цього року Католицька Акція святкувала своє 150-ліття від заснування. Участь у святкуваннях в Римі та міжнародному форумі КА брала участь також делегація з України від УГКЦ, де налагодили дружні відносини та контакти щодо співпраці, а радше відновлення Католицької Акції в Україні, яку започаткував та активно розвивав у міжвоєнний період світлої пам’яті Праведний Митрополит Андрей, проте, нажаль лихоліття комуністичного режиму знищило усі структури КА в Україні.

Назад