У Луцькому екзархаті обговорили важливість мирянського служіння у Церкві

21 лютого у Луцьку, з ініціативи Комісії у справах мирян, був проведений тренінг для координаторів мирянських ініціатив у Луцькому екзархаті на тему: «Мирянське служіння у Церкві: екзархаті, деканаті, парафії».

Захід розпочався спільною Божественною Літургією у храмі св. Василія Великого при монастирі отців василян. Очолив св. Літургію голова Комісії у справах мирян Києво-Галицького Верховного Архиєпископства о. Василь Білаш. Перед богослужінням до присутніх з вітальним словом звернувся о. Володимир Лещишин, голова Комісії у справах мирян Луцького екзархату, у якому підкреслив важливість служіння мирян у Церкві та заохотив до активної участі у тренінгу.

Далі учасники зустрічі заслухали дві доповіді. Перша стосувалася історії мирянських рухів в Європі та Україні, її представив д-н Тарас Шевчук. У другій частині о. Василь Білаш розповів про структуру комісії мирян, її завдання у координації мирянських спільнот та організацій, презентував методичні друковані напрацювання комісії (збірники, буклети).

Наприкінці учасники мали можливість поділитися прикладами зі своїх парафій та спільнот, думками та пропозиціями для більш ефективного служіння мирян у Церкві. Завершився тренінг спільним обідом та молитвою.

Назад