Міжнародний союз католицької преси
International Catholic Union of the Press
Абревіатура: UCIP (Union Catholique Internationale de la Presse)
Заснований: 1936
Історія
Історія союзу почалася в 1927 році, коли група французьких, німецьких, австрійських та швейцарських журналістів створила Міжнародну організацію католицьких журналістів з метою пропагування журналістики, яка заснована на ґрунтовних цінностях. у 1930 році відбувся перший Всесвітній конгрес католицької преси в Брюсселі, Бельгія, а в 1936 році було засновано Міжнародний союз католицької преси в Римі. Після важких років Другої світової війни асоціація відновила свою діяльність на Всесвітньому конгресі, що відбувся в Римі в 1950 році. Після 1966 року, коли вона взяла собі сьогоднішню назву, UCIP є відкрита для всіх фахівців католиків, які працюють у релігійних та світських засобах масової інформації, і в 1987 році вона заснувала Міжнародну мережу молодих журналістів, до якої належать сьогодні тисячі журналістів віком до 35 років більш ніж у 100 країнах світу. Визнана Святим Престолом як Міжнародна католицька організація, UCIP є членом Конференції міжнародних католицьких організацій. Як неурядова громадська організація вона співпрацює в якості консультативного органу із Ecosoc (ЕКОСОР) і ЮНЕСКО.
Ідентичність
UCIP заохочує, координує і представляє на міжнародному рівні професійну діяльність журналістів-католиків і католицькі федерації або асоціації, які працюють в сфері діяльності засобів масової інформації; вона заохочує і підтримує присутність католиків у різних сферах засобів масової інформації; також вона сприяє розвитку католицької журналістики в кожній країні по цілому світі; вона захищає права на інформацію і свободу думки; вона заохочує деонтологічні дослідження; вона представляє католицьку журналістику в міжнародних урядових і неурядових організаціях. Для досягнення своїх цілей, UCIP прагне, в першу чергу, зберігати вірність вченню Церкви, а також співпрацювати з іншими міжнародними журналістськими організаціями, які проголошують свою приналежність до певної християнської деномінації, або є позаконфесійними.
Організація
Керівними органами UCIP є: Генеральна Асамблея, яка збирається кожні три роки, і складається із представників Федерацій, і представників регіональних або континентальних відділень; Рада, що складається з членів Виконавчого комітету UCIP та Виконавчих комітетів федерацій та представників регіональних або континентальних відділень; Виконавчий комітет, що складається з президента, віце-президента, генерального секретаря, скарбника і президентів федерацій і регіональних або континентальних відділень. у питаннях офіційного католицького віровчення UCIP користується послугами призначеного церковного радника. Членами UCIP є: Федерації (Міжнародні католицькі асоціації журналістів, такі як — Міжнародна федерація католицьких періодичних газет (Dailies), Міжнародна федерація католицьких періодичних видань, Міжнародна федерація католицьких журналістів, Міжнародна федерація католицьких інформаційних агентств, Міжнародна католицька асоціація викладачів та дослідників у сфері інформаційних технологій, Міжнародна федерація видавців), а також регіональні або континентальні відділення, які є офіційними структурами UCIP в Азії, Африці та Латинській Америці.
Членство
UCIP складається з 8 федерацій і 8 регіональних підрозділів (відділень), члени яких знаходяться в 138 країнах: у 39 країнах Африки, у 22 країнах Азії, у 32 країнах Європи, у 7 країнах Близького Сходу, в 11 країнах Північної Америки, у 7 країнах Океанії, і у 20 країнах Південної Америки.
Публікації
UCIP Informations, щоквартальний бюлетень французькою, англійською та іспанською мовами.
Штаб-квартира
Union Catholique Internationale de la Presse, rue Vermont 37-39, CP 197-1211
Genève 20 — Switzerland
Тел.: [+41] 22.7340017 / 7347416, Факс: 22.7340053.
Інтернет сторінка: www.ucip.ch
Електронна пошта: helo@ucip.ch