Резюме дванадцяти тез стосовно використання розп’яття в публічних місцях
Час від часу, а віднедавна досить часто, у країнах ЄС лунають заклики відмовитися від використання зовнішніх релігійних символів (чомусь в першу чергу Християнських) у публічних місцях мотивуючи це релігійною терпимістю та релігійною свободою.
Нижче подані тези, які пояснюють де є межа між релігійною свободою і свободою від релігії.
1. Право на свободу віросповідання може означати тільки його здійснення — а не свободу від конфронтації.
2. Поняття «свобода віросповідання» не має нічого спільного зі створенням суспільства «вільного від релігії»!
3. Примусове видалення символу хреста є таким же порушенням, як і змушування атеїстів змонтувати цей символ. Порожні білі стіни є також ідеологічною заявою — особливо, якщо впродовж попередніх століть, стіни не були порожніми. «Нейтральна до цінностей» держава є фікцією, яка часто використовується в пропагандистських цілях.
4. Право не зустрічатися з релігійними змістами, не може бути сильніше, ніж право на свободу віросповідання.
5. Держави, які підписали Європейську конвенцію з прав людини, чітко розуміли, що «право на свободу релігії» не є «свободою від релігії».
6. Юристи говорять про «слизький схил» (ланцюгову реакцію). Протидійте вже самим першим спробам! Сьогодні установи потерпають від спроб заборонити релігійну символіку (іконоборство), завтра заборонять носити релігійну символіку на натільних ланцюжках.
7. Замість боротися з релігійною нетерпимістю, боряться з самими релігіями через їхню символіку.
8. Не можна боротися із політичними проблемами шляхом боротьби проти релігії.
9. Анти-релігійний фундаменталізм стає співучасником релігійного фундаменталізму, провокуючи його своєю нетерпимістю до релігії.
10. Християнство, за самою своєю природою, виявляється назовні, прагне нести назовні Добру Новину. Його не можна звести до приватної сфери, ані замкнути у гетто!
11. Більшість населення — прихильне до релігії і хотіло б зберегти присутність хреста! Проблемою демократичної політики є явно зухвале надання пріоритету індивідуальним інтересам.
12. Хрест — це логотип Європи. Це релігійний символ, але водночас і щось набагато більше.
(Просимо допомогти поширювати цю інформацію, з посиланням на джерело! www. europe4christ. net — Європа для Христа)