«Не буде Європи без традиційного шлюбу»
Ватикан, 2 грудня 2010 (Zenit.org).
Папа звернувся з такими словами підчас зустрічі на аудієнції з новим послом Угорщини у Ватикані Габором Дьорівані (Gabor Gyorivanyi). Бенедикт XVI підкреслив важливість захищати традиційне подружжя, стверджуючи, що без цієї базової клітини суспільства Європа багато втратить.
«Шлюб і сім’я є основою здорового розвитку громадянського суспільства країн і народів», — підкреслив глава Католицької Церкви.
Він відзначив, що «подружжя, як базова форма впорядкування стосунків між чоловіком і жінкою, і як базова клітина суспільства була сформована під впливом біблійної спадщини віри».
«Таким чином, традиційний шлюб надав Європі її сучасний вигляд та сформував її гуманізм, зокрема, в контексті шлюбу, існує потреба набувати постійно такі риси характеру як: подружня вірність та самозречення», — сказав Святійший Отець.
«Європа більше не була б Європою, якби традиційний шлюб, як базова клітина суспільства, зник чи був суттєво трансформований», — підкреслив Папа Римський.
Бенедикт XVI визнав: «Сьогодні шлюб і родина зазнають особливих ризиків».
Він пояснив, що, з одного боку, шлюб зазнає ризиків «через ерозію найґрунтовніших цінностей таких як: непорушність та нерозривність, — через наростаючу лібералізацію права на розлучення та поширення звичаю спільного проживання чоловіка і жінки без юридичної реєстрації, та без права на захист з боку держави, як у випадку шлюбу».
Позбавлені основи
З іншого боку, Папа додав, що загроза йде «від різних видів союзів, які позбавлені основи в історії культури та законодавства Європи».
«Католицька Церква не може підтримати законодавчі ініціативи, які мають на увазі альтернативні моделі співжиття до традиційного шлюбу та родини», — сказав Папа.
«Такі моделі лише ведуть до ослаблення принципів природного права, і таким чином, до релятивізації цілого законодавства, а також до релятивізації розуміння цінностей суспільством», — сказав Понтифік.
Так Папа ще раз підтвердив, що «Святий Престол із зацікавленням спостерігає за зусиллями політичних урядів розробити зміни до конституції», так щоб «у преамбулі була згадка про історичну спадщину християнства».
Святійший Отець додав: «Також добре було б, щоб нова конституція була натхнена християнськими цінностями, зокрема щодо становища шлюбу та родини у суспільстві та захист людського життя».