«Майбутнє залежить від вірності»
Ватикан, 4 жовтня, 2010 (Zenit.org). Яке майбутнє чекає католицьку пресу в умовах бурхливого революційного розвитку цифрових технологій й банкрутства багатьох газет? Зі слів президента Папської ради з питань засобів масової комунікації, майбутнє залежатиме від здатності католицької журналістики бути вірною своїй місії.
Архієпископ Клаудіо Челлі додав, що ті кризи і скандали пов’язані зі ЗМІ, які Церква пережила за останні роки ще більше вказують на необхідність мати засоби масової комунікації (ЗМІ), які б відповідали католицькому покликанню.
Архієпископ виголосив ці думки, коли відкривав світову конференцію представників католицьких ЗМІ, яка відбулася у Римі.
У цій нараді, яку папа Бенедикт XVI закрив у четвер, взяло участь близько 230 директорів і представників католицьких газет, електронних видань, а також єпископи і священики, фахівці церковних комісій та установ, відповідальних за ЗМІ, і викладачі вузів.
У своєму вступному слові Архієпископ представив поняття католицької преси «як реальності, що близька до людей, які здатні супроводжувати життя людини, сприймати проблеми, бажання і плани людей, які є їхніми читачами, серед яких не лише ті, хто належить до Католицької Церкви».
У сфері ЗМІ, заявив архієпископ Челлі, Церква також є «Експертом людства», хоча «зараз людина може посміхатися з приводу цього твердження, особливо якщо говорити про загальновідомі й болісні мінливості сексуальних скандалів, що знайшли значне відлуння у пресі».
Архієпископ визнав: «хоча ці одкровення стали шоком для Папи і Церкви, зі слів папи Бенедикта XVI, який заявив журналістам, що супроводжували його на літаку до Шотландії, що цей серйозний і ганебний гріх жодним чином не ставить під сумнів покликання та місію Церкви бути на службі людині з любов’ю».
«З цих подій та важких, болісних епізодів повинна з’явитися у цілої католицької спільноти більша рішучість слідувати за Господом, і присвятити себе службі людині аби дати ще більш інтенсивне свідчення життя, що допоможе виявляти те, що носимо в серцях», — підкреслив президент Ватиканської Папської Ради.
У зв’язку з цим він визнав, що місія католицької преси сьогодні важливіша, ніж будь-коли «щоб подавати точно і правильно релігійну інформацію, перш за все тоді, коли таку інформацію подає сьогодні значна частина світської преси у спосіб не дуже об’єктивний, і часом заплутаний».
Сучасний контекст, у якому функціонує католицька преса, — сказав архієпископ Челлі, це: «диктатура релятивізму, в умовах якої ми є свідками намагання применшити діяльність Церкви та релігії до приватної сфери, позбавивши її суспільного значення, а навіть проголошення її поза законом, так ніби релігія є ворогом людини, її свободи та гідності в цьому віці, де панують сумні пристрасті».
У цій ситуації, — сказав архієпископ на закінчення свого виступу, католицька присутність має «підтримувати живий пошук сенсу і забезпечувати простір для пошуків Трансцендентного».
Хесус Коліна